Stok, anatomisk greb, mønstret

310,00 kr
nothing

* Påkrævede felter

På lager: 1-2 dages leveringstid

Klik her for produktbeskrivelse

Klik på "Play"-knappen herover for at se en video af produktet.

Moderne stok med et anatomisk greb. Grebet hjælper til, at få vægten fordelt udover hele håndfladen, og er særlig god for personer, som f.eks. lider af gigt eller andre smerter i hånden eller håndleddet.

Grebet er creme-farvet, og skaftet er med blomster-mønster i farverne blå, fersken, gul og grå.

Stokken kan indstilles i højden var 80 til 103 cm, og for at gøre den ekstra skridsikker har den en brun gummi-fod.

Da grebet er ergonomisk, fås stokken både som højre- og venstrehånds. Du skal vælge i menuen inden du lægger varen i kurven.

Se vores udvalg af tilbehør
Vi fører forskelligt tilbehør, som passer til denne stok. Det kan for eksempel være en holder, som klikkes på stokken. Derved kan man nemt hænge stokken på bordkanten. En håndledsrem kan være en hjælp hvis man er ude og handle. Herved undgår man at tabe stokken når man skal tage noget op af tasken. I vintermånederne kan det være en fordel med en ispig, så man kan stå fast på is og sne. 

Se en demonstration af tilbehøret i videoen

Varenummer: KONF-CC-4682

Info

Info

Grebstype Anatomisk/ergonomisk greb
Højdejusterbar Ja
Højde 80 til 103 cm
Foldbar Nej
Materiale Aluminium og akryl
Farve Creme og blomster-mønster
LIVETSOMSENIOR ApS Kontakt:
Adresse: Haraldsborgvej 20 4000 Roskilde
Telefon:+45 70 40 40 24 E-mail: kontakt@livetsomsenior.dk Jeppe Vestergaard Helle Munk